Поради психолога батькам

·         Не перекладайте відповідальності за виховання дитини на державу, школу.

·         Формуйте загальну культуру, яка б відповідала вічним цінностям, стандартам толерантної поведінки. Подавайте власний приклад толерантної поведінки, оскільки найбільш схильними до проявів насилля є люди, які в дитинстві зазнали жорстокості й інших видів дискримінації.

·         Створюйте умови для соціалізації дитини в реальному житті (гуртки, заняття спортом, участь у громадських організаціях, русі волонтерів). Спільна позитивна діяльність, співтворчість позитивно впливає на соціалізацію.

·         Учіться разом з дитиною користуватися новими медіа. Вони є цінним джерелом інформації. Головне: дати зрозуміти, що нові медіа – засіб отримання інформації та професійного зростання, розширення потенціалу конструктивної реалізації, а не самоціль.

·         Обговорюйте з дітьми не тільки позитивну інформацію, а й негативну, не бійтеся відвертих розмов.

·         Покажіть, як слід організовувати дозвілля. Якщо батьки проводять дозвілля лише пасивно, то важко очікувати від дитини іншого.

 

·         Якщо батьки не задоволені поведінкою та успіхами своєї дитини, це ще не привід, щоб відмовити їй у любові та підтримці. Нехай вона живе в атмосфері тепла і довіри.